EKONOMİ VE İSTİHDAMA ‘YERLİ MARKA’ DESTEĞİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
EKONOMİ VE İSTİHDAMA ‘YERLİ MARKA’ DESTEĞİ
Abone ol
Tekstil sektöründe plaj ve iç giyim pazarı toplam büyüklüğünün 1 milyar doları aştığı tahmin edilirken, yurtdışında hızla adından söz ettiren Türk markası Louren, franchise sistemiyle yurtdışı yapılanmasına Newyork ile start verdi. Marka, yurt içinde ve yurt dışında franchise ile büyüyerek mağaza ve çalışan sayısını artırarak ekonomiye destek verecek.

Plaj, ev ve uyku giyim sektörüne 2019 yılında iddialı bir şekilde girdiklerini ve tasarımlarının ilk defa Miss Turkey 2019 modellerinin üzerinde görücüye çıktıklarını belirten Louren Yönetim Kurulu Başkanı Çağlar Solmaz, hem yurt içi hem yurtdışında plaj ve ev/uyku giyim modasına yön vermek üzere franchise sistemiyle ekonomi ve istihdama iş fırsatı oluşturarak destek vereceklerini belirtti. Franchise hamlesi, online ve geleneksel mağazalaşma ve bayilik satış noktalarıyla daha fazla müşteriye ulaşmak istediklerini dile getiren Solmaz, “Bayilerimizi titizlikle seçiyor, teklifleri detaylı değerlendiriyor ve ticaretimizde güvene dayalı uzun yol arkadaşlarını belirliyoruz. Aynı şekilde franchise görüşmelerimizi de hem yurt içi hem yurt dışından almaya başladık ve değerlendiriyoruz’’ dedi.

HEM E-TİCARET HEM FRANCHİSE İLE MAĞAZALAŞMA BİR ARADA

Online mağazamız, Ataşehir’deki merkez showroomumuz da dahil olmak üzere Bodrum, Fethiye, Marmaris’te toplam 4 mağazamız var. Bugün toplam 50 şehirde bulunan bayilik ağımızla yıl sonuna kadar 65 noktada yer almayı hedefliyoruz. Pandemi olmasına rağmen 100 satış noktasına ulaşarak markamızı büyüttük, yıl sonuna kadar 200 satış noktasına ulaşmayı planlıyoruz” bilgisini verdi. 2023 yılı sonuna kadar franchise ile 50’den fazla mağaza daha açmayı hedeflediklerini belirten Solmaz; yatırım kapsamında girişimcilere personel, eğitim, proje, pazarlama, yer seçimi ve reklam desteği sunulacağını belirtti. Bu kapsamdaAR-GE çalışmalarımız, yurt içindeki aday görüşme ve değerlendirmelerimiz tüm hızıyla sürüyor. Yurt dışında ise Amerika, Dubai, Katar, Lübnan, Rusya’dan gelen talepler var. Bu teklifleri değerlendirme aşamasındayız.” dedi.

1 YILDA MASRAF ÇIKIYOR

Pandemi döneminde online mağaza ile özellikle ev giyim kategorisinde ve yüksek oranda kadın ürünlerinde pik yaptıklarını kaydeden Solmaz, franchise ile büyüme tarafında günümüz itibariyle 10 anlaşma yapıldığını, marka isim hakkı bedelinin ilk 50 mağaza için jest olarak bedelsiz olduğunu ifade ederek şu bilgileri verdi: “En az 100 metrekare alan olmalı. Mağaza açılış maliyetimiz metrekareye göre değişmekle birlikte 100 metrekare bir şube yaklaşık 350 bin TL’ye tamamlanabiliyor. Bu yatırım normal şartlarda iki sene içerisinde geri dönüş sağlıyor. Mağazalarımızın aylık cirosu metrekareye göre değişmekle birlikte 100 bin TL ile 300 bin TL arasında. Mağaza, dekorasyon, tabela, raf sistemi tarafımızca koordine ediliyor, bayilerimize güçlü lojistiğimiz ile düzenli olarak ürünlerimizin gönderimini sağlıyoruz.”

PLAJLARIN KRALİÇESİ

Solmaz, ‘’inovatif tasarım, mutlak liderlik, her daim kalite’’ konseptini Türkiye’de birleştirerek tüm dünyaya sunan ilk marka olduklarına da vurgu yaparak ‘’bir beden ince gösteren mayolarımız, kalitemiz, satış sonrası hizmet politikamız, tüm dünyada markalaşma atağımız, ezber bozan tanıtım ve pazarlama stratejilerimizle rakiplerimizden ayrılıyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
EVLİLİKTE YAŞANAN HER SORUN BİR ‘ÇİFT PROBLEMİ’DİRÖnceki Haber

EVLİLİKTE YAŞANAN HER SORUN BİR ‘ÇİFT PR...

İŞ İNSANI FİLM YAPIMCILIĞINA SOYUNDUSonraki Haber

İŞ İNSANI FİLM YAPIMCILIĞINA SOYUNDU

Yorum Yazın