GÜLİZ AYLA’NIN YENİ HEYECANI ‘’AN’DA’’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
GÜLİZ AYLA’NIN YENİ HEYECANI ‘’AN’DA’’
Abone ol
Türkiye’de son yıllarda hızlı yükselen müzisyenlerden Güliz Ayla, 2022 yılında yayımladığı Al Yorgun Kalbimi sonrası yeni teklisi ‘’An’da’’yı; Pasaj&Garaj Müzik etiketiyle 2 Haziran Cuma günü tüm dijital dünyada yayınlıyor.

Sözleriyle, müziğiyle, tavrıyla ilk günden itibaren kimsenin gölgesinde kalmadan, özgün ve güçlü bir çıkış yakalayan Güliz Ayla, yeni teklisi An’da ile başarılarına katkı sağlamaya devam ediyor.

Sözü ve müziğini aynı zamanda düzenleme ve prodüktörlüğünü de yapan Cihad Selamlar ile hazırlayan Güliz Ayla, şarkının video klibi ve yeni imaj fotoğraflarında Halil Güzel’le birlikte çalıştı.

Hayatını dolu dolu müzikle geçiren, albüm yerine artık dijital dünyanın işleyişine uygun olarak tekli şarkıları dinleyicisine sunan Güliz Ayla, her seferinde ilk albümünü yayınlıyormuş gibi heyecanlı olduğunu dile getiriyor.

An'da bir aşk şarkısı, naif bir dille aşk hakkında bir şarkı. Kullanılan dizeler nedeniyle bir film müziği gibi sıcak. Akustik algının baskın olması, müziği sözleriyle uyumlu hale getirerek şarkının içine hapsolmanızı sağlıyor.

 

Söz ve Müzik: Güliz Ayla, Cihad Selamlar

Düzenleme, Prodüktör: Cihad Selamlar

Akustik ve Klasik Gitar: Ömercan Özüaydın

Bas Gitar: Toygar Ersoy

Yaylılar: İstanbul Strings

Keyboards, Drum Sampling: Cihad Selamlar

Vokal Kayıtları: Blue Kite Audio

Yaylı Kayıtları: Stüdyo Bahadır

Mix: Murat Bulut

Mastering: Çağlar Türkmen

Bİyografi

2015 yılında Sony Music etiketiyle ilk albümünün ilk teklisi “Olmazsan Olmaz” yayınlandı. Güliz Ayla’nın kendi adını taşıyan ilk albümü Eylül 2015’te yayınlandı. “Olmazsan Olmaz” ile büyük beğeni toplayan ve video klibi Youtube Vevo kanalında 100 milyondan fazla izlenen ilk Türk sanatçı ünvanını alan Güliz Ayla; ilk albümüyle “En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı”, “En İyi Çıkış Yapan Şarkı” ve “En İyi Çıkış Yapan Albüm” ödüllerine layık görüldü. 2016 yılında “Algida/Cornetto” ile işbirliği yaparak Cornetto’nun o yaz ki reklam şarkısı “İlk Öpücük Benden Olsun'u seslendirip, reklam filminde oynadı. Kanal D’de yayınlanan “Tatlı İntikam” dizisinin jenerik şarkısı “Deli Fişek”i yazdı, besteledi ve söyledi. 2017 Kasım ayında 2. stüdyo albümü “Parla” ve çıkış şarkısı “Bilirkişi” ile büyük beğeni topladı. Parla albümünden sonra kendi yazdığı ve bestelediği tekliler ve projeleri ile dinleyecisiyle buluştu. Pek çok şarkısı sayısız dizi, film ve reklam müziğinde kullanılan şarkıcı, en son 2021 yılında Alp Yenier ile "Kardeşlerim" dizisinin jeneriğini yazdı ve söyledi. Kariyerine konserleri, yayınladığı şarkılar ve projeler ile devam ediyor.

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
RÜYA GİBİ BİR DÜĞÜNLE DÜNYA EVİNE GİRDİLERÖnceki Haber

RÜYA GİBİ BİR DÜĞÜNLE DÜNYA EVİNE GİRDİL...

KEMAL CEYHAN ŞARKILARI REZERVELEDİSonraki Haber

KEMAL CEYHAN ŞARKILARI REZERVELEDİ

Yorum Yazın