KASVETLİ VE MELANKOLİK ZİYAFET

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KASVETLİ VE MELANKOLİK ZİYAFET
Abone ol
İlk single'ı “ Anka”yı 2021 Ağustos ayında yayınlayan Türk Rock Müziği'nin güçlü sesli kadın vokali Pınar Azizoğlu, “ Hiç” isimli 2. single'ından sonra, son çalışmaları “Soy Kalbini Şeytanlarından” , “ Nasıl Bi' Şey Bu ? ” , “ Kötüyüz Artık ! ” ve “ Kır Kalbimi ” ile devam ederek 11 adet single çalışmasından sonra diskografisini “Dünya Telaşı” isimli albümü ile taçlandırdı.

Sanatçı, sözleri ve müziği kendisine ait olan albümdeki teklisi “ Bir Yer Bulur Muyuz ? ” isimli çalışmasının ardından, yine albümün içerisinde yer alan “Sen Hiç Geçmiyorsun”, “Bak Halime”, “Ayak İzi” ve “Yumak”  şarkılarının arka arkaya yayınlanmasından sonra, albümünü 29 Mart 2024'te dinleyicileriyle buluşturdu !

Albümde şarkılar sizi, karanlık ve kasvete sürüklerken, gerginliğin giderek artacağı ve son parçada hala yakanızı bırakmayan hüzünle birlikte savurup, dünyanızın telaşlı kısmına geldiğinizde ise doruk noktasında ancak nefes almayı hatırlayacağınız etkileyici ve unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor.

Sanatçı albümünü ; “ Çok uzun zamandır kendimi, ait olduğum sularda hissetmiyorum. Sular yükselirken hissedip oraya varamamak, fırtınalar da kopsa ait olduğun okyanuslarının elinden alınması, tam olarak sudan çıkmış bir balık gibi hissettiriyor bana küçüklüğümden beri. Bu nedenle kapaktaki görsel krallığı, kökeni belirsiz çok uzun yıllardır araştırdığım bir mitolojik karakterle size daha iyi anlatabileceğimi düşünüp, kendimdeki karanlığı da serpiştirerek dünyasından koparılmış, sularından ışık yılları kadar uzak, gotik bir siren ile ifade etmek istedim. Albümü dinlerken sizi hiç rahat bırakmayacak bir hüzün ve sonlara doğru kalbinizi ele geçireceğini düşündüğüm bir gerilim yaratmaya çalıştım. Çünkü dünyamın elimden alınıyor olması tam olarak bir hüzünden bir öfkeye ve telaş haline böyle taşıyor duygularımı. Dünya Telaşı şarkısını, önce stabil olarak ilerleyen piyano melodisini bularak tasarlamaya başladım ve bunun gittikçe daha da telaşlı bir kısma taşınması gerektiğini hissederek tekrarlayan ve dönüşen cümleler yazdım. Kafamdaki hali bittiğinde albüme adını vereceğini bilmiyordum ancak albümü bu parçayla kapatmakta kararlıydım. Sizin için dünyamın sonuna sürpriz de bir “telaş” outrosu bıraktım. Çünkü kaybedecek bir şeyi olmayan kim varsa, dünyasının telaşını hüzünlere çevirip yumak yapıp oynar. Sonra kendini gördüğünde aynasında, koparacağı fırtınadan kendisi bile korkar.” cümleleriyle ifade ediyor. Sanatçı “Dünya Telaşı” albümünü, uzun zamandır kendisini kendi sularında hissetmeyen, ve bu dünyanın telaşında savrulup hissizleşen herkese ithaf ediyor.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TÜRKİYE’NİN YENİ HUYSUZ VİRJİN’İÖnceki Haber

TÜRKİYE’NİN YENİ HUYSUZ VİRJİN’İ

"BODRUM SEFERİ" FİLMİNİN BASIN TOPLANTISI YAPILDISonraki Haber

"BODRUM SEFERİ" FİLMİNİN BASIN TOPLANTIS...

Yorum Yazın