SELÛT’ÜN YENİ SINGLE’I ‘İSTEMEM’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SELÛT’ÜN YENİ SINGLE’I ‘İSTEMEM’
Abone ol
“Dinleyenleri, Selût ile sohbet ediyormuş gibi hissettiren; sakin gitar tonları ve çoklu vokaller ile donatılmış bir hikaye anlatımı.”‘Sahiden’, ‘Ben, Keyfim ve Kahyası’, ‘Florist’ gibi parçalarıyla dikkatleri üzerinde toplayan; ‘dore’ gibi editöryel çalma listelerinde karşımıza çıkan Selût yeni parçası ‘İstemem’ ile müzik kütüphanemizde yerini aldı. Tarla Records YouTube kanalında klibi de yayınlanan çalışma; birçok duyguya ve hissiyata ev sahipliği yapan bir hikaye görevi görüyor.

Dinleyenleri, Selût ile sohbet ediyormuş gibi hissettiren; sakin gitar tonları ve çoklu vokaller ile donatılmış bir hikaye anlatımına sahip olan şarkı 16 Haziran’da tüm dijital platformlarda yerini aldı. Diğer çalışmalarına nazaran bu kez daha fazla deneysel öğeyle karşılaştığımız parça dinleyenleri; aşk,hayat, günlük hayatın monotonluğu gibi birçok konudan şikayet ile karşılıyor. Şarkının ikinci kısmında ise Selût’ün çoklu vokalleri ile sözlerin daha da içine iniyor, neşe hissinden uzaklaşıyoruz. Bir yolculuk olarak tanımlanabilecek yeni çalışma ‘İstemem’ oyuncu ve dinamik bir havaya sahip.

Selût’ün Caz ve R&B etkileri taşıyan vokali şarkı boyunca enstrümantal bir dünya ile sarılıyor. Güneş Akyürek’in dalgalı bas ve synth tınılarıyla başlayan parçada; elektrik gitarda İpek Ektaş, davulda ise Necmi Taşkıran yer alıyor. Parçanın sözleri ve bestesi Selût, aranjmanı ve prodüksiyonu ise Güneş Akyürek imzalı.

Bir sorgu anına tanık olduğumuz klipte; Ben, Keyfim ve Kahyası çalışmasında da rastladığımız ‘Gümüş’ karakteri ön planda. Gümüş, Selût’ü kaçtığı anılara dönmeye ve unuttuğu hikayeleri hatırlamaya zorlarken klip karanlık bir atmosfer ile çevreleniyor. Çekilen görüntülerin yanında; Cosmicnutz’ın (Selût) illüstrasyon ve animasyonlarıyla harmanlanan klip izleyenlere iç içe geçmiş bir ilerleyiş sunuyor. Selût’ün çok yönlü ifade biçimlerine tanık olduğumuz klibin senaryosu Selût ve Ege Eryalaz, illüstrasyonları, animasyonları ve edit’i ‘Cosmicnutz’ ve videografisi ise Canberk İpek imzalı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SENARİST EMİNE KARATAŞ’IN İLK KİTABI “BAKİR TABLO”Önceki Haber

SENARİST EMİNE KARATAŞ’IN İLK KİTABI “BA...

BLİND SAHNESİNDE DİNLEYİCİLERİYLE BULUŞUYORSonraki Haber

BLİND SAHNESİNDE DİNLEYİCİLERİYLE BULUŞU...

Yorum Yazın