YEREBATAN SARNICI’NDA BİR GECE

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YEREBATAN SARNICI’NDA BİR GECE
Abone ol
Yerebatan Sarnıcı, Başarım Sensin Derneği üyeleri için özel olarak gece açıldı. Dernek üyeleri, yeni restore edilen Yerebatan Sarnıcı’nı ünlü rehber, yazar Saffet Emre Tonguç ve tarihçi Serda Büyükkoyun’cunun masalsı anlatımıyla gezdiler. Başarım Sensin Derneği Başkanı Şule Argüder başta olmak üzere; Yeşim Alemdar Manav, Özge Sander, Gülnaz Sezgin, Hediye Güral Gür, Gülsüm Güral, Serap Sarı, Begüm Özer, Mergim İhtiyaroğlu, Mine Aksu, Ferah Memişoğlu, Pınar Soylu, Duygu Çarmıklı, Şeyla Aksal, Selva Kazova ve Fügen Kural gibi cemiyet hayatının önce gelen isimleri bu özel gecede bir araya geldi.

Profesyonel rehber, tarihçi ve yazar Saffet Emre Tonguç’un eşsiz anlatımı ile gerçekleştirdiği “Yerebatan Sarnıcı’nda Bir Gece” turunun ilki Başarım Sensin Derneği’nin üyeleri için yapıldı. Geniş bir katılımın olduğu gecede Tonguç, sarnıcın ilginç hikayelerini eğlenceli bir dille anlattı. Davetlilere sarnıcın özel olarak açıldığı gecede sanat ve tarih yazarı Serda Büyükkoyuncu da “Tarihi değiştirenlerin tarih değiştiren aşkları”ndan örnekler verdi.

Başarım Sensin Derneği Başkanı Şule Argüder başta olmak üzere; Yeşim Alemdar Manav, Özge Sander, Gülnaz Sezgin, Hediye Güral Gür, Gülsüm Güral, Serap Sarı, Begüm Özer, Mergim İhtiyaroğlu, Mine Aksu, Ferah Memişoğlu, Pınar Soylu, Duygu Çarmıklı, Şeyla Aksal, Selva Kazova ve Fügen Kural gibi cemiyet hayatının önce gelen isimleri bu özel gecede bir araya geldi.

Zamanın ve mekânın derinliklerinde bir yolculuğa çıkan misafirler görkemli İstanbul tarihinin de izini sürdüler. Sultanahmet Mozaik Restaurant’ta tarihi Roma ve İstanbul yemeklerinin muhteşem lezzetlerini tadan konuklar ardından Yerebatan Sarnıcı hakkında bilgiler alarak kısa bir Sultanahmet turu ile büyülü “Cisterna Basilica”ya doğru yola çıktılar.

Başarım Sensin Derneği Başkanı Şule Argüder ve dernek yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı gecenin geliri, derneğin bünyesinde burs alan üniversite öğrencilerinin eğitim fonuna aktarılacak.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
UYKUSUZLUĞUNUZUN NEDENİ VİTAMİN EKSİKLİĞİ OLABİLİRÖnceki Haber

UYKUSUZLUĞUNUZUN NEDENİ VİTAMİN EKSİKLİĞ...

SOKAK HAYVANLARINI İHMAL ETMEDİSonraki Haber

SOKAK HAYVANLARINI İHMAL ETMEDİ

Yorum Yazın